Başa Dön

YÖNLENDİRME LEVHA TASARIM ÜRETİM

YÖNLENDİRME LEVHALARI • YÖNLENDİRME TABELALARI

Yönlendirme tabelaları, karmaşık şehir düzenlerini kolay hale getiren tabelalardır. Sokaklardan tutun apartmanlara, şehir içi- şehir dışı yollara karmaşık bina içlerine kadar birçok mekânda hemen her zaman karşımıza çıkan kullanımı oldukça yaygın tabela çeşitlerindendir. Yönlendirme tabelaları örnek verecek olursak pusula görevi görmektedir ve insanların doğru şekilde yönlenmesini sağlamaktadırlar. Binaya girmeden girdikten sonra veya kapı üzerlerine gerekli yazıların yazılmasıyla oluşturulan tabelalardır.

Yönledirme reklamları; Dış mekan ve iç mekan uygulamaları olarak iki çeşittir.

Dış mekan yönlendirme reklamları; Reklamı yapılacak olan yerin bulunduğu sokak veya cadde başlarında bulunacağı gibi sanayi merkezleri, alışveriş merkezleri girişlerinde kullanılır. Amaç göz mesafesi olup, hedeflenen yerin kolay şekilde varılmasını sağlamaktır.

İç mekan yönlendirme reklamları; Amaç iş yerinin daha düzenli ve ulaşılır olmasını sağlamaktır. Ofis,plaza,iş merkezi ortamlarında, yabancıların aradıkları kısmı rahatça bulabilmeleri için İç Mekan Yönlendirme reklamları kullanılır.

Yönlendirme Tabelaları
Yönlendirme tabelalarının birçok seçeneği mevcuttur ışıklı- ışıksız yönlendirme tabelaları, totem yönlendirme tabelaları, alüminyum yönlendirme tabelaları, Kutu harf, Led tabela, Elektronik ve Mekanik yönlendirme tabelaları gibi…

Bu noktada seçim müşterinin amacı doğrultusunda mekân özellikleri göz önünde bulundurularak yapılmaktadır.