Başa Dön

KURUMSAL KİMLİK

   • Kurumsal kimlik, pazarlamada (marketing), bir kurumun görünen yüzüne verilen isimdir. Kurumun kendini ifade etme şeklidir.

    Bu ifade belli sınırları çizilmiş ve genellikle değişmez bir ifadedir.

    Kurumu anımsatacak bir tasarımın ne ölçülerde ve nasıl kullanılması gerektiğini belirten kurumsal kimlik kitabı bu sistemin vazgeçilmez öğesidir. Öyle ki bir kurumsal kimlik tasarımı içinde amblem (logo) den ofis dizaynına, çalışanların giyim kuşamından araç üstü giydirmeye, antetli kâğıttan, tabelaya, web sitesinden vefat ilanlarına, ambalaj dizaynından faaliyet raporuna kadar her şeyin ne ölçülerde ve nasıl kullanılacağı belirtilmiştir.

    Kurumsal kimlik kurumun imzasıdır ve bu yönüyle değişime kapalıdır. Belli dönemlerde firma ve tasarımcıların ortak çalışmasıyla değiştirilebilmesine rağmen firma kurumsal kimlik ile oluşturduğu imajı sıklıkla değiştirmek istemez. Kurumsal kimlik çalışmalarında hiç şüphesiz çalışmanın temeli firma amblemi üzerine kurulmuştur.

    Amblem renklerinin her durumda aynı değerde basılması, yazı tiplerinin hiçbir zaman değişmemesi bu çalışmanın temelini oluşturur. Özellikle renk bilgisinin taşınması, değişmemesi için renklerin pantone numaraları belirtilir. Kurumsal kimlik firma için oluşturduğu imajla, tüketicinin aklına kazınır. Bu yönüyle firmanın reklam yatırımlarının başarılı olmasının sağlayan çalışmalardan biridir.
   • KURUM İÇİ ; Amblem / Logotayp kullanım standartları * Antetli kağıt tasarımı * Devam kağıdı tasarımı * Zarf tasarımı *Kartvizit tasarımı * Dosya tasarımı * Bloknot tasarımı * Haberleşme formları * Kurum içi yönlendirmeleri * Muhasebe dokümantasyonlarının tasarımı (Fatura, İrsaliye, Makbuz vb...) * Şirket giyim ve davranış kuralları * Dijital materyallerin tasarımı * Kurumsal kimlik kullanım standartları kılavuzu
   • KURUM DIŞI ;Araç / filo tasarımları * Bina cephesi ve iç tasarımı * Tanıtım materyalleri (Katalog, broşür, insert, kit vb...) * Gazete, dergi ve/veya diğer tanıtım materyalleri * Kurumsal web projesi
   • Kurumsal kimlik fiyat teklifi için bizimle iletişime geçin. 0.242.338 03 06 | 0.532 310 00 06