Başa Dön

KARTON ÇANTA TASARIM BASKI

ANTALYA KARTON ÇANTA

Karton çantalar markanız için tam bir prestij kaynağı! üstelik çevreci. Tüketiciler güzel tasarlanmış poşetleri adeta koleksiyon gibi saklıyor, taşımak istedikleri her şeyi bu poşetlerle taşıyor ve markanın ücretsiz reklam gönüllüsü oluyorlar! Markanın çarpıcı görsel özelliklerini dilediğiniz gibi kullandığınız çok değişik ebat ve katlama sitilleriyle dilediğiniz her şekile sokabildiğiniz bir materyal. Çarpıcı renk, görsellik, laminasyon çeşitlemeleriyle gofre ve yaldızın seçkin pırıltılarıyla ürünlerinizi müşterilerinize daha prestijli sunabilirsiniz.

Karton Çanta, firmalar tarafından, genellikle dikey ya da yatay tercih edilen karton çantalar, isteğe bağlı olarak değişik şekillerde üretilebilmektedir. Genellikle kuyumcular, hediyelik eşya mağazaları, giyim, kozmetik, saat, fuar ve tanıtım gibi sektörlerde kullanılmakta olan karton çantalar, üzerlerinde firmaya ait bilgilerinde oluşu sebebiyle firmaların reklam araçlarındandırlar.

Karton Çanta Baskılarında Uygulanan İşlemler (İsteğe Bağlı Olarak)
Varak baskı (altın, gümüş, yaldız vs.)
Gofre (kabartma)
Kısmi lak (Bölgesel parlaklık)
Gren
Selefon kaplama
Vernik – termo lak (Mat ya da parlak)

Karton Çantalarda Kullanılan Karton Türleri
Amerikan bristol karton; Karton çantalarda firmalar tarafından en çok tercih edilen karton türü, amerikan bristoldür. Bir tarafı mat diğer tarafı parlak olan, dayanıklılığı yüksek bir karton türüdür. Sert olması, ön ve arka tarafının beyaz oluşu sebebiyle matbaalar tarafından da tercih edilirler.

Geri dönüşümlü kraft karton; Geri dönüşümle elde edilen, maliyet bakımından düşük olan, gri renkli bir karton çeşididir.
Kuşe karton; Mat ve parlak olmak üzere 2 türe ayrılan karton çeşididir.

Krome kartonlar; Maliyeti düşük ve en hesaplı karton çeşididir. Baskı yüzeyi beyaz, içe gelen kısmının gri oluşu sebebiyle maliyet oldukça düşüktür.

Prestiji yüksek firmaların yoğun olarak kullandığı karton çantalar, şirkete hem ücretsiz reklamının yapılmasını sağlıyor hem de müşterilerine aldıkları ürünü poşet yerine lüks karton çantalarda taşımalarını sağlıyor. Kadınlar tarafından uzun yıllar saklanan bu çantalar, kimileri için hatıra kimileri içinse lüks olmanın bir sembolü olarak görülüyor.

Çevreyi kirleten poşetler yerine, geri dönüşümü sağlanabilen ve atık kağıtlarlardan yapılmış, çevre dostu kağıt çantaları kullanmak çevre temizliği açısından oldukça yararlıdır. Kağıt çantalar %100 makine tarafından seri imalatı söz konusu değildir, %50 makine ve %50 insan gücü ile üretilmektedir. Karton çantalar üzerinde firmanın amblemi ve satışını yaptığı ürünlere yer verilmektedir. Karton çantalarda kullanılan kağıt, çantadan çantaya değişiklik gösterir. Alınan kağıt çantanın, kalın kağıttan yapılması, çantanın kalitesini arttırır. Amerikan Bristol cinsi kağıtlar, kağıt çanta yapımına olukça elverişlidir ve bu kağıt ile yapılan çantanın ağırlığı 230 gram’dır.

Alışveriş mağazalarında naylon poşetler ilgi çekmez çünkü ülkemizde alışveriş sektöründe %98 oranında naylon poşet kullanılmaktadır. Büyük markalar mağazalarında genellikle kağıt çanta kullanırlar bu sayede piyasada diğerlerinden farklı olduğu imajını müşterilerine verir. Karton çantaların belirli standartları vardır. Örneğin; çeşitli boyutları bulunmasına rağmen belirli standartlara göre düzenlenmektedir ve kullanılan kağıt cinsi, boyuta göre farklılık gösterebilmektedir.

Karton çanta tasarım, baskı ve fiyat teklifi için bizimle iletişime geçin. 0.242.338 03 06 | 0.532 310 00 06