Başa Dön


ANTALYA DİJİTAL BASKI • ONE WAY VİSİON (DELİKLİ FOLYO) ANTALYA

İç mekan folyo uygulamasının en büyük özelliği arka yüzeyinin yapışkan olması olan folyo, iç mekan dijital baskılarda en çok kullanılan malzemedir. İç mekan dijital baskılarda kullanılmanın yanında dış mekan dijital baskılarda da kullanılabilmektedir.

Dış mekan folyo uygulamalarının en büyük özelliği arka yüzeyinin yapışkan olmasıdır, dış mekan dijital baskılarda en çok kullanılan malzemedir. Dış mekan dijital baskılarda kullanılmanın yanında iç mekan dijital baskılarda da kullanılabilmektedir.

Folyo baskı uygulamaları, yapışkan özelliği nedeniyle iç mekanlarda, açık alanlarda yapışmaya uygun yerlerde ve farklı yüzeylerde rahatlıkla kullanılabilir. Cam, levha, dekota, fotoblok, sunta gibi yapıştırılmaya müsait zeminler üzerine yapıştırılarak uygulanmaktadır. Dış mekan folyo uygulamalarının tercih edilmesinin en önemli özelliği yardımcı bir malzemeye ihtiyaç duymadan kullanılabilir ve uygulanabilir olmasıdır.

Foreks veya diğer ismiyle dekota 2mm kalınlıkta başlayıp 20 mm kadar ebatları rahatlıkla bulunabilen, üzeri ölçülerde de temin edilecek olan reklam malzemesidir. Dekota PVC esaslı bir malzemedir. dokota el ile yada CNC Routerlarda kolaylıkla işlenebilmektedir.
Ayrıca dekota üzerine direkt olarak dijital (digital) baskı yapılabilmektedir. Dekota hafif bir malzeme olduğu için iç mekanlarda özellikle tercih edilmektedir.
Dekota pürüzsüz yüzeyi ile kaplama işleri içinde son derece uygundur. Uygun maliyeti dolayısıyla piyasada en çok kullanılan ürünlerden birisidir.

Folyo uygulamalarında kullanılan folyo malzeme olarak PVC esaslı bir malzemedir. Dışmekan folyo uygulaması m2 başına gram ağırlığı (m2/gr), PVC özelliği, yapışkanlık kalitesi, ve mikron kalınlığına göre sınıflandırılabilir. Bu sınıflandırmaya göre dışmekan folyo baskı farklı kalite özelliklerine sahiptirler.

One Way Vision (Delikli Folyo), binaların cam yüzeylerine yapılan reklam uygulamasıdır. One Way Vision (Delikli Folyo) terimi halk arasında Delikli Folyo olarakta kullanılır. Cephe Giydirme; One Way Vision (Delikli Folyo) diye isimlendirilen yapışkanlı PVC ile yapılır. Bu yapışkanlı PVC One Way Vision (Delikli Folyo)’un kalınlığı 0.15 – 0.2mm. aralığındadır. One Way Vision (Delikli Folyo) delikli olmasının sebebi camın içinden bakıldığında dışarıyı sanki sticker yokmuş gibi görünmesidir. Bu işlem profesyonel One Way Vision (Delikli Folyo) ustaları tarafından yapılmalıdır.

One Way Vision (Delikli Folyo) Dijital Baskı Nerelerde Kullanılır?

One Way Vision (Delikli Folyo) uygulamaları yüksek kalitede görsel çalışmaların, yüksek kaliteli dijital baskı alabilen özel dijital baskı makinelerinde bastırılması ile elde edilen İç mekan dijital baskılar;
- Mağazalarda
- Alışveriş merkezlerinde,
- Görsel materyallerin kullanıldığı otel, hastane gibi hareketli yerlerde,
- Restaurant, Cafe, Bar gibi genel kullanım alanlarında,
- Özel olarak tasarlanmış ve görsel kullanılan alanlarda,
- İç mimar tarafından hazırlanan ofis ve çalışma alanlarında
- Fuar Standlarında
- Ürün teşhir standlarında
ve daha bir çok uygun görülen noktalarda kullanılabilir.