Başa Dön

Cepli Dosya • Sunum Dosyası • Poliçe Dosyası Nedir?

Firmaların tanıtım dökümanlarını, tekliflerini, yazışmalarını, bültenlerini sunabilmek için kullanmış olduğu materyaldir.

Bir Cepli Dosyada Neler Olmalı, Neler Bulunmalıdır?

Cepli dosyalarda isteğe göre tek ya da iki sayfada birden cep bulunur. Bu ceplerde kartvizit ya da firma tanıtım CD’leri için özel alanlar ayrılmıştır. Böylelikle cepli dosyanın verildiği kişi kataloğunuzu inceledikten sonra firma yetkilinize ulaşım imkanı da bulacaktır.

Cepli Dosya Çeşitleri Nelerdir?

Genel olarak cepli dosyalarda, parlak ya da mat kuşe kağıt kullanılmaktadır. Cepli dosya üretiminde kullanılan kuşe kağıtlar 250 ile 350 gr arası tercih edilmektedir. Bu kağıdın üzerine isteğe bağlı olarak parlak ya da mat selofan uygulaması yapılmaktadır. Yine aynı şekilde cepli dosya kapağındaki firma logosunun ya da belirli desenlerin üzerine sadece o bölgelerde parlaklık, matlık ya da pütürlü yüzey dokusu sağlamaya yarayan lokal lak uygulaması yapılmaktadır. İstenilen ebatlarda yapıştırmasız olarak tasarlanabilir.

Cepli Dosya Tasarımı ve Basımı Antalya

Firmanın kurumsal kimliği ile bütünlük oluşturması gereken cepli dosya tasarımı deneyimli tasarımcılardan oluşan grafik bölümümüz tarafından müşterilerimiz için tasarım yapabilir veya mevcut tasarım üzerinden devam edilebilir. Onay aşaması tamamlandıktan sonra baskı sürecine geçilerek işlem tamamlanır.