Başa Dön


CEPHE GİYDİRME KAPLAMA

Cephe kaplama, iş yerlerinin zamanla eskiyen yüzlerini yeniden şekillendirmek isteyen iş adamları cephelerine hem yeni ürün olan alukobalt giydirme yaptırıp hemde reklamla bütünleşen bir kaplama ihtiyacı duymaktadır.

Gelişen teknoloji ile birlikte reklamdada farklılık yaratmak amacıyla cephelerde silikon kaplama dediğimiz. cam yüzey ve alukobalt silikonlu aluminyum ile cephelere sağlıklı yüzler sahip olmaktadır.Örneğin,kurumsal şirketler ve AVM lerin cepheleri, bakıma ihtiyaç duyulmayan bu sistemler ile kaplanmaktadır.

Kompakt laminant sentetik yapılı dış cephe kaplama malzemesi binaların görünen yüzeylerinde, iç ve dış cephe kaplamalarında kullanılıyor. Genel amaçlı bina cephe sistemlerinin yanı sıra, restorasyon ve yeniden yapılanma çalışmalarında da başarıyla uygulanıyor.

Ayrıca; büyük cephelerin reklam tabelası gibi kullanılmasına imkan veren pratik bir tabela yöntemidir. Eğer uygulamaya uygunsa mevcut yüzey üzerine sıvama yöntemiyle veya uygulamanın yapılabileceği ekstra bir yüzeyin metal iskelet ile yaratılmasıyla gerçekleştirilir.

Kompozit Panel Kaplama Sistemleri hayal gücünün sınırsız olduğu günümüz mimarisinde geniş kullanım alanları bulan cephe kaplamalarıdır. Modern mimarinin sınır tanımayan tasarımlarına cevap verebilmek amacıyla sunulan Kompozit Panel Cephe Sistemleri, sürekli artan taleplere yeni ufuklar açmaktadır. Eski yapıların restorasyonuna ya da yeni yapıların planlamasına yönelik zengin biçimlendirme olanakları sunar.

Binanıza estetik görünüm kazandırması dışında rahatlıkla kullanılabilen bir yapı malzemesi haline gelmiştir. Alüminyum kompozit levha, dış yüzeylerdeki 0.5mm kalınlıkta iki alüminyum levhanın arasında özel dolgu malzemesi olacak şekilde birbirine çeşitli tekniklerle yapıştırılmasıyla oluşturulmaktadır. En fazla kullanım alanı bulan 4mm kalınlığındaki alüminyum kompoze levhalar çeşitli renk ve doku seçenekleriyle piyasada bulunmaktadır. Renk yelpazesi oldukça geniş olan ve standart birçok rengin yanı sıra ahşap desenli seçenekleriyle de cephe kaplamada kullanılmaktadır. Kolay  şekillenmesi, hafif ve dayanıklı olması, iklim şartlarından ve ultraviyoleden etkilenmemesi gibi avantajlarıyla kaliteli alüminyum kompozit levha markalarını kullanmaktayız. Bu sistemlerde kullanılan kompozit levha giydirme ve kompozit panel kaplama cümleleri aynı anlam ifade etmektedir.