Başa Dön

 • ARAÇ KAPUT KAPLAMA ANTALYA | KAPUT KAPLAMA FİYAT ANTALYA

  Antalya Kaput kaplama işleminde en çok merak edilen sorulardan birisi kaput kaplama muayeneden geçer mi? bunun yanıtı olarak bir takım ayrıntılar aşağıdaki gibidir;

  Kaput kaplama da aracın renginden farklı olması durumunda aşağıdaki işlemlerin gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Aracın renginin siyah olması ve kaput kaplamanın siyah olması durumunda herhangi bir işlem olmaksızın muayeneden geçmemesi söz konusu değildir fakat aracın rengi beyaz ve uygulama yapılacak renk beyaz haricinde bir renk olması durumunda muayene esnasında aşağıdaki işlemlerin yapılması gerekmektedir.
  Araç kaput kaplama da koruyucu olarak uygulanan şeffaf kaput koruma işlemi içinde zaten her hangi bir işlem gerekmemektedir.  

  Şeffaf araç kaput koruma işlemi kısmi yada tamamen olarak uygulanabilir. Araca gelebilecek taşların aracın boyasına zarar vermesini engelleyerek aracın satış değerinin düşmemesini sağlamaktadır.
  Şeffaf araç kaplama direk olarak UV güneş ışınlarının aracın boyasına zarar vermesini engellediği için çok tercih edilmektedir.

  Ayrıca yapılan şeffaf kaput kaplama otomobilin orijinal görüntüsünü değiştirmez.  
  Araç kaput karbon kaplama aslında yarış araçlarında araç ağırlığını azaltmak için kullanılan bir yöntemdir. Karbon fiberlerin üretim aşaması Oksidasyon, Karbonizasyon,Yüzey iyileştirmesi, Kaplama.
  Bireysel kullanıcılar ise karbon görünümlü folyo ile araç kaput karbon kaplama işlemi talep etmektedirler. Hem maliyet açısından hemde zaman açısından ekonomiktir.

  ARAÇ KAPUT RENK DEĞİŞİKLİĞİ ANTALYA

  1. Araç folyo renk değişikliği ile ilgili düzenlenen fatura,
  2. İki adet araç trafik tescil ve müracaat İşlem Formu. (Ek-1)
  3. Dilekçe,
  4. Karayolları muayene İstasyonu'nda renk tespiti yaptırılacak,
  5. Aracın kayıtlı olduğu tescil kuruluşuna müracaat edilebileceği gibi,  herhangi bir tescil kuruluşuna da müracaat edilebilir.

  Fatura tarihi (1) ayı geçerse K.T.K.32.maddesi gereğince Trafik Para Cezası tatbik edilir.

  Araç şirket adına kayıtlı ise, yukarıda belirtilen belgelere ilaveten son (1) yıl içerisinde alınan;
  a) Ticaret Odası Sicil Kayıt Sureti Aslı.(Faaliyet Belgesi).
  b) İmza sirküleri aslı ibraz edilecektir.

   

 • Karbon fiber nedir, karbon fiber kaplama nedir, karbon fiber fiyatları, karbon fiber kaplama nasıl yapılır, karbon fiber kaplama fiyatları, kaput kaplama fiyatları, kaput kaplama ruhsat, modifiye kaput kaplama, kaput karbon kaplama, kaput kaplama fiyat, kaput kaplama muayeneden geçermi?, kaput kaplama yasak mı gibi aklınıza takılan tüm sorular için bizimle iletişime geçebilirsiniz.
 •  

  Araç Kaput Kaplama Antalya – Uygulama

  Öncelikle araç kaplama işlemine başlamadan önce araç muhakkak temiz olmalıdır. Öncelikle araç kaplama işlemine başlamadan önce araç muhakkak temiz olmalıdır. İyi bir işçilik için aracın farları ve bazı aksesuarlarının sökülmesi gerekmektedir.

  Araç Kaput Kaplama Antalya – Uygulama Sonrası

  Araç kaput kaplama uygulaması bittikten sonra ilk hafta içerisinde aracın yıkatılmamasını folyonun maksimum yapışma seviyesine ulaşması için tavsiye etmiyoruz. Araç kaplamadan sonraki süreçlerde, aracınıza normal temizlik yöntemleri uygulayabilirsiniz.

  Ancak aracın kaplamasının korunması için bazı noktalara dikkat edilmesi gerekir;

  • Otomatik araba yıkama makinelerinde yıkatmayınız! Fırçalar folyoyu çizer.
  • Aşındırıcı olmayan temizlik malzemeleri kullanılmalıdır.
  • Alkol içeriği veya asidik seviyesi düşük olan temizlik ürünleri kullanılmalıdır.
  • Güçlü çözücüler, solvent ve alkol içermeyen ürünler tercih edilmelidir.
  • Maksimum su basıncı 80 bar maksimum sıcaklığıda 70 C olmalıdır.
  • Basınclı suyun kaplamaya 90 derecelik açısı korunarak püskürtülmesi gerekmektedir.
  • Basınçlı su kesinlikle doğrudan kaplamanın kenar kısımlarına tutulmamalıdır.

 •